Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy – 26.05.2024

W kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić:
o w poniedziałek wspomnienie bł. Józefa Tous y Soler, hiszpańskiego zakonnika kapucyna,
o we wtorek wspomnienie bł. Marii Konstancji Panas, włoska zakonnica klaryska,
o w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielka Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

o w czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu msze święte będą o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Zapraszamy wszystkich do czynnego w niej udziału. W tym roku msza św. o godz. 10.00 odbędzie się na roli Bieńkowej, a następnie udamy się procesyjnie zgodnie z mapką umieszczoną w „Echu Tenczyna” przez role Pustki i Karpierzową i Michalakową. Wystrój głównego ołtarza i obstawę liturgii przygotowują mieszkańcy ról Granica, Bieńkowej i Golcowej, a kolejne ołtarze na trasie procesji przygotowują mieszkańcy ról:
• I ołtarz – Pustelnikowej i Uchaczowej,
• II ołtarz – Pustki i Susiowej,
• III ołtarz – Karpierzowej i Gilowej,
• IV ołtarz – Michalakowej i Karpęczowej,

o w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
o w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.

  1. Informujemy, że zgodnie z zaleceniem abpa Marka Jędraszewskiego część dzisiejszej składki będzie przeznaczona na przygotowanie uroczystości beatyfikacyjnej ks. Michała Rapacza w Krakowie Łagiewnikach.
  2. Zachęcamy do zakupienia przed kościołem specjalnego wydania „Echa Tenczyna”, który w całości poświęcony jest ks. Michałowi Rapaczowi. To 48-stronicowe wydanie zawiera wszystkie zapiski ks. Stanisława Kosowskiego ubogacone licznymi zdjęciami. Zachęcamy do lektury, by każdy z nas poznał bliżej naszego Rodaka.
  3. Próba sypania kwiatów przez dziewczynki odbędzie się w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.00 przed kościołem.
  4. Próba dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę, 29 maja, o godz. 19.45. Obecność obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy.
  5. W tym tygodniu przypadnie pierwsza sobota miesiąca. Z racji procesji w Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po mszy św. wieczornej.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy Radę Duszpasterską, czyli wszystkich liderów grup przyparafialnych na spotkanie z proboszczem. Odbędzie się ono o godz. 12.00 w domu zakonnym/plebani.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną, III niedzielę miesiąca, w kwocie 8453 złotych i 20 euro. Będą one przeznaczone na prace związane z kaplicą pogrzebową.
  8. Wczoraj nasi Ministranci wzięli udział w IX Prowincjalnym Turnieju Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. W grupie młodszych ministrantów zdobyliśmy I miejsce, a w grupie starszych II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  9. Zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Ogólnopolskim Czuwaniu Grup Modlitwy Ojca Pio w Krakowie Łagiewnikach (w sobotę, 15 czerwca 2024 r.). Rozpocznie się ono od godziny 15.00 i potrwa do 24.00. Prosimy o zapisywanie się na listę uczestników z zaznaczeniem, czy skorzysta się ze wspólnego wyjazdu i powrotu. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii. Program na plakacie w gablocie.
  10. Parafianom i wszystkim sympatykom naszej parafii życzymy bliskiej obecności Boga Trójjedynego.