Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

W kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić w tym tygodniu:
– w czwartek Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

 1. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej, gorzkich żali oraz katechezach wielkopostnych.
  a) Nabożeństwo drogi krzyżowej będziemy odprawiać w piątki:
  – dla dorosłych po mszy św. porannej,
  – dla dzieci pół godziny przed mszą św. wieczorną – o godz. 17.30,
  – dla wszystkich, a zwłaszcza dla młodzieży, od 1 marca o godz. 20.00.
  b) Natomiast w niedzielę droga krzyżowa będzie po mszy św. o godz. 11.00.
  c) Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym będzie o godz. 16.15.
  d) Na pierwszą katechezę wielkopostną, która ma nas przygotować do przeżycia Triduum Paschalnego zapraszamy we wtorek przed adoracją Najświętszego Sakramentów o godz. 18.30. Temat pierwszej krótkiej katechezy: „Cztery Paschy – co to jest?”.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli, III miesiąca, jest przeznaczona dla pana organisty Krzysztofa za dodatkowe granie w ubiegłym roku. Przy tej okazji dziękujemy Mu za jego wielką dyspozycyjność.
 3. Na pierwsze spotkanie diakonii modlitwy, która powstaje po Kursie Franciszek, zapraszamy wszystkich uczestników kursu, jak również wszystkich chętnych lubiących modlitwę i pragnących się jej uczyć w najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej do domu rekolekcyjnego.
 4. Spotkanie Grupy Modlitwy i czcicieli św. Ojca Pio w piątek na mszy św. wieczornej. Przed mszą droga krzyżowa, a po mszy będziemy rozważać kolejny artykuł wyznania wiary: „Ukrzyżowany za nas pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany i zmartwychwstał trzeciego dnia”.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w Środę Popielcową na rzecz ofiar działań wojennych. Zebrano 1984 zł i 20 £ (funtów).
 6. Wyrażamy wdzięczność za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego grobu mieszkańcom ról: Granica i Bieńkowej. Bóg zapłać za wszelkie dobro!
 7. Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Tenczynie ogłasza zapisy do przedszkola na nowy rok 2024/25. Dzieci należy zgłaszać w przedszkolu w okresie od 19 lutego do 15 marca 2024 r. Wnioski do pobrania w placówce lub na stronie internetowej przedszkola.
 8. W poniedziałek 19 lutego o godz. 18.00 w remizie OSP Lubień odbędzie się zebranie dla mieszkańców gminy dotyczące: nowych dotacji na wymianę pieców, pozyskania środków przed montażem, dopłat do paneli oraz termomodernizacji budynku. Spotkanie przeprowadzą ekoradcy.
 9. Parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy otwartego serca na potrzeby bliźnich i dobrego przeżycia Wielkiego Postu.