Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna– 14.04.2024

 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej mszy św. przed kościołem można nabyć nowy numer „Echa Tenczyna”. Z racji dzisiejszego Dnia Dobra również wolontariusze przygotowali dla Was małe co nieco.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się także Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do coraz częstszego czytania Pisma Świętego i życzymy owocnych spotkań z Bożym słowem. Z tej okazji zapraszamy także do wzięcia udziału w Weekendowym Kursie Izajasz, który odbędzie się od 10 do 12 maja br. w naszej parafii. To propozycja dla pragnących lepiej poznać Pismo Święte i modlić się słowem Bożym. O szczegółach kursu można przeczytać w „Echu Tenczyna” i na stronie internetowej.
 3. Także dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie Rolowych na plebanii.
 4. We wtorek zapraszamy na wieczorną adorację od godz. 18.30 do 20.00. Podczas jej trwania będzie można skorzystać z sakramentu pojednania. Natomiast w piątek zapraszamy członków i sympatyków Grupy Modlitwy o. Pio na nabożeństwo „Drogi światła” o godz. 17.30, a po nim na Eucharystię i spotkanie.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania: dla klasy 8 w czwartek o godz. 19.00 (wszyscy) i dla klasy 1 ponadpodstawowej w sobotę o godz. 19.00 (wszyscy). Serdecznie zapraszamy.
 6. Taca z przyszłej III niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na prace związane z kaplicą pogrzebową oraz zamontowanie dodatkowych okien w kościele.
 7. Za tydzień, z racji niedzieli Dobrego Pasterza, gościć będziemy braci z naszego Zakonu, którzy będą głosić słowo o powołaniu. Po mszach św. będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek na cele formacyjne.
 8. W związku z uroczystościami związanymi z ks. Michałem Rapaczem:
  – zapraszamy Was do pielgrzymki do sanktuarium w Płokach z okazji 78. rocznicy śmierci naszego rodaka, która odbędzie się 12 maja 2024 r. Zapisy w zakrystii.
  – zachęcamy do uczestnictwa w beatyfikacji ks. Michała 15 czerwca w Krakowie-Łagiewnikach. Z racji, że będą obowiązywać karty wstępu i musimy do końca kwietnia podać ilość uczestników z naszej parafii, to bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  – zapraszamy także do uczestnictwa w konkursie na projekt relikwiarza ks. Michała Rapacza.
  Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i wydarzeń związanych z ks. Michałem znajdziecie w „Echu Tenczyna” oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zobacz
 9. Do końca kwietnia trwa okres rozliczeń podatkowych za poprzedni rok. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzieło to nasza kapucyńska organizacja wspierająca osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością. Numer KRS Dzieła można znaleźć na stronie internetowej www.dzielopomocy.pl. Dziękujemy.
 10. Parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy osobistego doświadczenia dobroci Boga i serdeczności innych osób.