Uroczystości związane z ks. Michałem Rapaczem

Aktualności

Drodzy Bracia i Siostry!

W najbliższym czasie będziemy przeżywać beatyfikację naszego Rodaka Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. W związku z tym 10 marca br. zawiązał się Komitet, który ma na celu pomoc w organizacji wszystkich projektów związanych z tym wydarzeniem. Wszystkie działania będą mieć na celu pomoc w przygotowaniu się do beatyfikacji, w przybliżeniu osoby i duchowości ks. Michała oraz na dobrym przeżyciu uroczystości dziękczynnych za beatyfikację.

21-24 marca przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne. Podczas nich szczególnie zapraszamy na konferencje o ks. Michale (od czwartku do soboty o godz. 19.00) oraz na drogę krzyżową w sobotę o godz. 15.00 gdzie przejdziemy wspólnie od kościoła do miejsca upamiętnienia domu ks. Michała (rola Potok). Rekolekcje poprowadzi nasz rodak, misjonarz ks. Franciszek Filipiec.

12 maja planujemy wspólny wyjazd do sanktuarium w Płokach na uroczystości związane z rocznicą śmierci ks. Michała. Towarzyszyć nam będą: Zespół Regionalny Toporzanie, Orkiestra OSP Tenczyn i jak zawsze obecna delegacja z naszej Szkoły Podstawowej.

2 czerwca odbędzie się projekcja filmu o ks. Michale Rapaczu.

15 czerwca organizujemy wspólny wyjazd na beatyfikację do Krakowa – Łagiewnik. W tym czasie – jeżeli znajdą się chętni – będzie możliwość wspólnego oglądania w Tenczynie transmisji online.

22 czerwca w naszym kościele odbędzie się o godz. 11.00 uroczysta msza św. dziękczynna za beatyfikację ks. Michała Rapacza oraz procesja do miejsca upamiętnienia jego domu rodzinnego i poświęcenie go. Na te uroczystości szczególnie chcemy zaprosić rodzinę ks. Michała, wszystkich rodaków, kapłanów, braci i siostry pochodzących z Tenczyna, byłych proboszczów, wójta gminy Lubień, przedstawiciela IPN-u oraz wiele innych osób.

Ponadto będą organizowane różne wydarzenia towarzyszące: konkurs dla dzieci w szkole podstawowej; wydanie specjalne ,,Echa Tenczyna”; wykonanie tablicy informacyjnej, baneru, ulotek i inne.